Potřetí za sebou vítězi Hranických her bez hranic

24. 06. 2026     sekce: Úspěchy žáků     autor: Kateřina Černá     tisk: tisk článku

Ve středu se naše škola zúčastnila již 25. ročníku Hranických her bez hranic, které tradičně připravili vojáci ze 71. mechanizovaného praporu. A protože se vítězné tradice mají dodržovat, naše šestičlenné družstvo dokázalo potřetí za sebou obhájit prvenství mezi školami z Hranicka.

Čekalo na nás celkem osm disciplín, které prověřily sílu, rychlost, obratnost i odolnost vůči tropickým teplotám. A právě poslední disciplína byla možná nejtěžší ze všech. Přesto naši reprezentanti podali skvělé výkony. Dařilo se jim v hodu granátem na cíl, při lezení po provazovém žebříku, v náročné překážkové dráze i ve skoku snožmo do výšky, kde padl výborný výkon 130 cm.

O vítězství rozhodovala nejen výkonnost jednotlivců, ale především týmová spolupráce. Všechny výsledky se sčítaly, a tak musel zabrat opravdu každý člen družstva. To se našemu týmu podařilo na jedničku, a výsledkem bylo zasloužené první místo a řada krásných cen.

Vítězství jsme symbolicky oslavili ve školní jídelně přípitkem z poháru. Starší členové družstva však po celodenním sportovním nasazení v horku připomínali spíše účastníky vojenského výcviku než žáky základní školy, takže někteří už nenašli sílu ani na oběd.

Naši školu reprezentovali:

  • Matouš Hendrych (9. B)
  • Matyáš Stupárek (9. A)
  • Štěpán Doležal (8. B)
  • Ema Valentová (7. A)
  • Valerie Šímová (7. A)
  • Václav Dornica (6. B)

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme k dalšímu vítězství. Zdá se, že putovní pohár už si u nás začíná zvykat.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články